عضویت در شبکه علمی اساتید به معنی اطلاع کامل از قوانین و پذیرش شرایط آن است. شبکه علمی اساتید این حق را دارد تا امکانات سایت، سرویس ها و سیاست های خود را در هر زمانی بدون اطلاع قبلی تغییر دهد. در صورت وقوع چنین تغییراتی، این تغییرات در سایت اعلام شده و یا در اطلاعیه ای شما را از آن مطلع می کنیم. پس از مشاهده این تغییرات، در صورت ادامه فعالیت در شبکه، در حقیقت شرایط تغییریافته را پذیرفته و به آن متعهد هستید.
شرایط عضویت
ابتدا، برای اینکه بتوانید به بخشی از امکانات و سرویس های سایت دست یابید باید یک حساب کاربری داشته باشید. شما متعهد هستید تا اطلاعات دقیق، کامل و به روز را در روند ثبت نام درج نموده و اطلاعات خود را به طور منظم به روز نمایید. چنانچه هر بخشی از اطلاعات شما که در روند ثبت نام یا بعد از آن وارد نموده اید، دروغ، غیر دقیق یا غیر کامل بوده و یا به روز نباشد، شبکه علمی اساتید این حق را برای خود محفوظ دارد تا حساب کاربری شما را تعلیق یا حذف کند. هم چنین این مسئولیت شماست که از رمز عبور خود محافظت کنید. شما مسئولیت دارید که رمز عبور خود را به شخص دیگری ندهید و مسئولیت تام هرگونه فعالیت یا تغییر در حساب کاربری خود را بر عهده می گیرید؛ خواه چنین فعالیت هایی با اجازه شما صورت گرفته باشد یا خیر. چنانچه متوجه فعالیت غیرعادی و بدون اجازه در حساب کاربری خود شدید، بلافاصله به ما اطلاع دهید.
مالکیت معنوی
سایت، سرویس ها، طرح ها، ابداعات و مجموع محتویات شبکه علمی اساتید، متعلق به این شبکه است. شایان ذکر است که سایت شبکه علمی اساتید، در خصوص لینک های متفرقه در سایت –مانند لینک های مربوط به مقالات که به سایتی غیر از شبکه علمی اساتید مربوط می شود- هیچ مسئولیتی ندارد. ) آیا باید تمام لینک ها را بنویسیم؟ (
شرایط فعالیت در شبکه علمی اساتید
 1. ­سوء استفاده، کپی برداری، تطبیق دهی، تغییر دادن، پخش کردن، فروش، انتقال، نمایش مطالب در فضاهای عمومی، پرزنت کردن، فرستادن، نشر عمومی و هر گونه سوء استفاده دیگر از مطالب دیگران ممنوع می باشد.
 2. ­شبکه علمی اساتید، هیچ گونه ادعای مالکیت بر محتوای اعضا ندارد و حقوقی که شما بر روی محتوای خود داشته باشید را محدود نمی کند.
 3. مسئوليت کليه مطالب قرارداده شده روي سايت به عهده قرار دهنده اطلاعات است.
 4. محتوا نباید مغایر با قانون، دروغ، غیر اخلاقی یا توهین به گروه و قومیتی خاص باشد.
 5. تهدید، خشونت یا پيشنهاد و يا تشويق به هر نوع فعاليت غير قانوني در سایت ممنوع مي باشد.
 6. ­دسترسی به قسمت های غیرعمومی و فنی سایت ممنوع است.
 7. اسکن یا تست سایت به منظور هک کردن آن ممنوع است.
 8. دریافت محتوای سایت از طریق نرم افزارها، ابزار و موتورهای متفرقه ممنوع است.
 9. استفاده از شبکه علمی اساتید براي مقاصد تجاري يا تبليغات، بازاريابي و مانند آن ممنوع است.
 10. سوء استفاده از اطلاعات شخصی دیگران ممنوع است.
 11. هیچ کاربری حق ندارد خودش را جای شخص حقیقی یا حقوقی دیگر بگذارد.
نکته: شبکه علمی اساتید این حق را دارد که در صورت وقوع هر یک از موارد بالا، پیگیری قانونی نماید.
سیاست حفظ حریم خصوصی
شبکه علمی اساتید حق استفاده از اطلاعات شخصی که در زمان ثبت نام وارد می کنید را دارد. این اطلاعات شامل اسم، ایمیل، تلفن، آدرس ها، سن، علایق تحقیقاتی، جنسیت، تحصیلات و شغل شده و لزوماً محدود به اینها نیست. این اطلاعات برای مدیریت درخواست های شما مورد استفاده قرار می گیرد. هم چنین به منظور برقراری ارتباط با شما، ارائه پیشنهادات با توجه به علایق شما و سرویس های این چنینی از اطلاعات شما استفاده می شود. شبکه علمی اساتید به امنیت اطلاعات شما اهمیت بسیاری می دهد و از امکانات متعددی به منظور حفاظت از اطلاعات شما استفاده می کند.